آخرین خبرها

بهره‌مندی مرکز تخصصی آخوندخراسانی از زیرساخت های مناسب آموزش مجازی

به گزارش شبکه معالم، آقای بلال شاکری، رییس اداره امور آموزشی مرکز تخصصی آخوند خراسانی گفت: شرایط جدید کرونایی اگرچه مراکز آموزشی را در موقعیت پیش بینی نشده ای قرار داد و با توجه به شرایط جدید که مراکز آموزشی برای نخستین بار با آن مواجه می شدند، چالش هایی را در مسیر آموزش ایجاد کرد. اما این شرایط با تدابیر اندیشیده شده موجب تعطیلی برنامه های آموزشی نشد. مرکز تخصصی آخوند خراسانی ره نیز در همان ابتدای ایجاد شرایط جدید تدابیر لازم جهت برگزاری برنامه های آموزشی خود را پیش بینی کرده و برنامه ریزی های لازم را انجام داد و تمامی دوره های رسمی این مرکز و همچنین کلیه فعالیت های قطبی ابلاغی به گروه های آموزشی اجرایی شد.
وی افزود: در حقیقت شرایط جدید موجب شد پتانسیل بالقوه ای که در مرکز تخصصی از گذشته پیش بینی شده بود و زیرساخت های آموزش مجازی که در اختیار مرکز قرار داشت، بالفعل شده و از این امکانات که کمتر مورد توجه بود، به صورت جدی استفاده شود.
وی خاطرنشان کرد: پیش از شروع ویروس کرونا، با تغییر مدیر کل آموزش مرکز تخصصی آخوند خراسانی ره، رویکرد جدیدی در زمینه آموزش مجازی و برگزاری دوره های رسمی سطح سه به صورت مجازی در پیش گرفته شده بود و این رویکرد تبدیل به یکی از اولویت های اداره کل آموزش شده و رایزنی هایی برای این منظور آغاز شد، که البته سرعت اقدامات لازم در این جهت با شیوع ویروس کرونا و با توجه به شرایط ایجاد شده دوچندان شد و آموزش مجازی به اولویت اول اداره کل تبدیل شد.
شاکری بیان کرد: نسبت به برگزاری دوره های مجازی و آموزش مجازی، با ایجاد شرایط ناگهانی فعلی، دو اقدام کوتاه مدت و میان مدت در دستور کار قرار گرفت. در اقدامات کوتاه مدت برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری باقی مانده کلاس های سال تحصیلی گذشته انجام شد و با تدوین شیوه نامه موقت و با هماهنگی انجام شده با مدیران گروه های آموزشی و اساتید دوره ها، برگزاری آفلاین ادامه کلاس ها در فضای مجازی با استفاده از سامانه ال ام اس و همچنین پیام رسان داخلی ایتا به طور جدی پیگیری شده و تمام کلاس ها به اتمام رسید.
وی ادامه داد: مرکز تخصصی در این بخش برای رعایت تمام نکات احتیاطی در مواجه با شرایط به وجود آمده، امتحانات پایان سال را نیز به صورت مجازی و از طریق سامانه ال ام اس برگزار کرد.
رییس اداره امور آموزشی مرکز تخصصی آخوند خراسانی گفت: در اقدامات میان مدت و برای شروع سال تحصیلی جدید، کارگروه فضای مجازی در مرکز تشکیل شد و این کارگروه در اولین اقدام خود نسبت به تدوین دستورالعمل برگزاری دوره های مجازی اقدام و این دستورالعمل پس از بررسی و تصویب از سوی مدیریت مرکز ابلاغ شد.
وی اضافه کرد: گروه های آموزشی مرکز تخصصی بر اساس دستورالعمل ابلاغی نسبت به هماهنگی و برنامه ریزی دوره های رسمی و همچنین سایر برنامه های قطبی گروه مانند نشست ها، کارگاه ها و … اقدامات لازم را انجام داده و همزمان با شروع سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه، تمامی دوره های مرکز نیز به صورت مجازی و به دو شیوه آنلاین و آفلاین برگزار می شود.
شاکری اظهار داشت: از دیگر اقدامات میان مدت، برگزاری جلساتی با مسئولین حوزه علمیه خراسان درباره دوره های آموزشی مجازی بوده است تا بر اساس هماهنگی های لازم مرکز تخصصی نسبت به اخذ مجوز رسمی برای برگزاری دوره های تخصصی سطح ۳ به صورت مجازی اقدام کند. امید است بر اساس گفتگوهای انجام شده و توافقات اولیه، برای سال تحصیلی ۱۴۰۱ برای نخستین بار اخذ مجوز برگزاری رشته های تخصصی سطح ۳ حوزه به صورت مجازی حاصل شود.

دیدگاهتان را بنویسید