آخرین خبرها
فرهنگ
فرهنگ

یارانه فرهنگی ۴۷ هزار تومانی برای همه مردم ایران

به گزارش شبکه معالم، رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به آغاز ثبت نام برای دریافت «فرهنگ کارت» گفت: متقاضیان دریافت «فرهنگ کارت» می‌توانند از روز شنبه (۲۵ اردیبهشت) به سایت  farhangcart.ir مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام و دریافت «فرهنگ کارت» اقدام کنند.

وی با اشاره به ویژگی‌های «فرهنگ کارت» گفت: هر یک از فرهنگ کارت‌ها دارای ۴۷ هزار تومان اعتبار است و قابلیت استفاده در مراکز فرهنگی، هنری، سینماها و مراکز آموزشی را دارد. همچنین دارندگان این کارت‌ها تا سقف ۱۰ میلییون ریال تحت پوشش بیمه حوادث قرار خواهند گرفت.

موسویان ادامه داد: با هماهنگی‌های انجام شده دارندگان «فرهنگ کارت» می‌توانند با تخفیف ۵۰ درصدی از تورهای تهران‌گردی استفاده کنند. این کارت‌ها همچنین قابلیت رزرو بلیت هواپیما، اتوبوس و قطار را دارند. با هماهنگی‌های انجام شده با بانک ملت نیز به دارندگان «فرهنگ کارت» وام ۱۰ میلیون تومانی با نرخ ۱۶ درصد تعلق خواهد گرفت.

سیدمرتضی موسویان رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان عنوان کرد: کارت‌های متقاضیان پس از ثبت نام ظرف ۲ هفته به آن ها تحویل خواهد شد.

بر اساس این گزارش، تمامی مراکز و پایانه‌هایی که قابلیت استفاده از «فرهنگ کارت» برای آن‌ها وجود دارد در سامانه farhangcart.ir قابل مشاهده است.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است…» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.
منبع: مهر

دیدگاهتان را بنویسید