آخرین خبرها

مسأله محوری نخستین مؤلفه مهم در دوره جدید مدیریت اداره کل آموزش است

شبکه معالم ـ مدیر کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی «رشد اقدامات به هنگام» و «تقویت نگرش تخصصی در پاسخ به نیازها و درونی سازی رویکرد تعاملی» را مهمترین اهداف در مسأله محوری دانست

به گزارش شبکه معالم، حجت الاسلام و المسلمین علی رحمانی، مدیر کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در مراسم معارفه خود گفت: اداره کل آموزش محصول تلاش بسیاری از اعضای دفتر تبلیغات اسلامی خراسان بالخصوص خانواده این اداره کل است.

وی افزود: این اداره کل تا کنون دو دوره مهم را سپری کرده است؛ دوره اول دارای شاخصه‌هایی از قبیل تأسیس مراکز آموزشی، پایه گذاری واحدهای مرتبط، طراحی و برنامه ریزی گسترده، اقدامات وسیع عملیاتی، جذب نیروهای کارآمد و توانمند، مشارکت عمومی در تنظیم برنامه‌ها، ارزش دهی به فعالیت رسانه‌ای و موارد دیگری از این قبیل بوده است.

وی در تبیین شاخصه های دور دوم، گفت: توسعه و تقویت ارتباطات درون سازمانی، برقراری ارتباط اعتمادآفرین با معاونت آموزش و دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام، تلاش در جهت حفظ دستاوردهای آموزش، تقویت ارتباطات بین سازمانی به خصوص با مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و … از مهمترین شاخصه های این دوره است.

مدیر کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به شروع دوره سوم، به تبیین شاخصه های این دوره پرداخت و تصریح کرد: در دوره جدید چهار عامل مهم به صورت پیدا و پنهان فعالیت‌های ما را تحت تأثیر قرار داده که به ترتیب عبارتند از: «مسأله محوری»، «ساختار جدید»، «روش جدید ارزیابی عملکردها» و «مضیقه‌های بودجه‌ای».

وی در ادامه «رشد اقدامات به هنگام» و «تقویت نگرش تخصصی در پاسخ به نیازها و درونی سازی رویکرد تعاملی» را از جمله مهمترین اهداف در مسأله محوری دانست و همچنین «هویت بخشی»، «چابک سازی»  و «رشد کارایی و ثمر بخشی» را از مؤلفه های مهم در رابطه با ساختار جدید برشمرد.

حجت الاسلام و المسلمین رحمانی سپس توجه به «بهینه سازی عملکردها» و «رشد فعالیت‌های تیمی و انگیزشی» را در مورد روش جدید ارزیابی عملکردها مهم دانست و در ارتباط با مضیقه ها در ناحیه بودجه گفت: اولویت بخشی به برنامه ها، ارتباط گیری مؤثر با واحدهای بالادستی و حرکت به سمت درآمدزائی مناسب با تولید محصولات فاخر بایستی در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان بیان داشت: فارغ از نگرش های راهبردی به عنوان یک ضرورت، در شرایط کنونی نیاز به  اقدامات عاجل ستادی و عملیاتی می باشیم که امیدواریم این امر با مشارکت تمامی اعضای اداره کل حاصل شود و سطح عملکردها افزایش یابد.

در ابتدای این نشست نیز حجت الاسلام و المسلمین رحمانی با زنده نگه داشتن نام و یاد سردار مجاهد حاج قاسم سلیمانی ابراز داشت: این مجاهدان از دو ناحیه مظلومند؛ یک مظلومیت در مقابل توطئه های دشمن که شهادت ایشان و امثالشان گواه بر آن است و یک مظلومیت از ناحیه نبود حمایت های لازم نظری و معرفتی از جبهه نبردی است که این عزیزان در گیر آنند.

دیدگاهتان را بنویسید