آخرین خبرها

ضرورت ارائه الگوی پیشرفت اسلامی باید در قالب های نو 

به گزارش شبکه معالم، سید مرتضی موسویان در سومین نشست بازاریابی محتوای دینی در حوزه سبک زندگی و مصرف کالای فرهنگی با اشاره به تفاوت اینترت و وب گفت:  وقتی می گوییم اینترنت یعنی زیر ساخت و سخت افزار است و به مطلبی که روی این در دسترس قرار می گیرد وب می گوییم، فرق اینترنت و وب این است که وب بر روی سخت افزاری به نام اینترنت و شبکه سخت افزاری می نشیند که اینترنت است.

وی افزود: ما کارمان با وب است و در خصوص مطالب در وب صحبت می کنیم پس broadband  یک زیرساختی است و زیست بوم جدید را ایجاد می کند و اجازه می دهد که از خانه ام در کلاس شرکت و خرید کنم و …

رئیس هیئت مدیره بنیاد ملی بازیهای رایانه ای بیان کرد: ما باید به این نکته توجه کنیم که همه در حال ساختن اطلاعات هستند اگر حوزه در این خصوص کار می کند باید مرتبا یک دانش و بحث جدید را ارائه کند.

وی افزود: مطلب همه جا هست اما چگونه ارائه کردن آن مطلب مهم است و این دیدگاه باید تغییر کند یعنی ما باید جایی برویم که مخاطب است و با قالبی ارائه کنیم که مخاطب دوست دارد.

وی عنوان کرد: به هر حال حقانیت ما همین قدر است که هیچ مذهبی نیست که این علوم جدید را مثل شیعه اثنی عشری بپذیرد؛ ما بحث طی الارض و رفتن جسم پیامبر را در معراج قبول داریم و این ها همه زیرساخت آن حکمت و علم است و بشر روزی به این علوم خواهد رسید.

موسویان ادامه داد: حنفی ها، مالکی ها و شافعی ها بحث شبیه سازی را دخالت در کار خدا می دانند و می گویند درست نیست بنابراین چیزی که اتفاق می افتد به دلیل پیشرفت علم سکولار شدن کل بشر است و مذهب شیعه اثنی عشری است که  این ها را نه تنها می پذیرد بلکه این کار را وظیفه می داند.

وی با بیان اینکه ما مقدمات را داریم و باید موخرات را آماده کنیم؛ اظهار داشت: اکنون نگاه بیرونی به نظام جمهوری اسلامی کاملا متفاوت با داخل است، خارجی ها ایران را موفق می دانند به دلیل اینکه روبروی استکبار ایستاده و از هیچ به جایی رسیده است و از ما الگو می خواهند.

وی بیان کرد: الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی بسیار مهم است و باید در قالب های نو ارائه شود چیزی که قابلیت برای فضای جدید داشته باشد.

رئیس هیئت مدیره بنیاد ملی بازیهای رایانه ای با بیان اینکه در بحث محیط فیزیکی، محیط بیزینس و کسب و کارها تغییر کرده است؛ گفت: یکی از مشکلات ما نداشتن و قبول کردن بحث کپی رایت است، به هر حال بازی وقتی ساخته می شود هزینه های زیادی برای سازنده دارد و به هر شکلی که بخواهد از کپی شدنش جلوگیری کند نمی تواند و این را به نوعی به صورت زیر ساختی باید رفع کرد.

وی افزود: ما باید کپی رایت را بپذیریم چون صنعت داخلی ما بر این اساس شکل گرفته است و ما درصدد هستیم که در همه استان ها کسانی که دارای مجوز مرکز دیجیتال و بنیاد ملی برای بازی سازی هستند در صورت امکان کار آموزش را شروع کنند.

وی با بیان اینکه بحث آموزش برای بازی سازی از سنین پایین بسیار می تواند موثر باشد؛ اظهار داشت: بازی سازی از سال ۱۳۹۰ به عنوان یک صنعت مطرح است و ما می خواهیم این را گسترش دهیم و افراد می توانند با ابزاری که در دسترس است خودشان بازی بسازند.

موسویان بیان کرد: الگوی وب خوانی طی پژوهشی که در کشور به دست آمده شبیه حرف f  انگلیسی است در این پژوهش و با نتیجه ای که گرقته شده، مشخص شد افراد در وب مطلبی را مطالعه می کنند که به دنبالش هستند.

وی افزود: وقتی از متن صحبت می کنیم خواندنش به صورت سلسله مراتبی است، یعنی از ابتدای یک کتاب و یا یک مقاله شروع می کنید و تا انتهای آن مرور می کنید و یا از فهرست بخشی از کتاب را انتخاب و به مطلب مربوطه، رجوع می کنید، اما وقتی از هایپر تکس استفاده می کنید اینجا با متنی در چند سطر مواجه هستیم و بایستی نگارش ما متناسب با قالبی باشد که امکان تبعیت از آن برای نویسنده وجود دارد.

وی اظهار داشت: در نگارش چند سطحی ابتداعا همانگونه که در مقدمه به خلاصه مطالبتان می پردازید، اینجا در کوتاه ترین فرمتی که امکانش را دارید محورهای بحث را خواهید آورد به شکلی که عنوان اصلی شما به چند زیرمحور تقسیم می شود و هر کدام از این زیر محورها دارای یک لینک پرش خواهند بود، به شکلی که شما در سطر دوم به هر یک از این محورهایی که جمعا محور اصلی را می سازد، می پردازید.

دیدگاهتان را بنویسید