آخرین خبرها
نماینده ولی فقیه
علم الهدی

مقام معظم رهبری برای حوزه علمیه خراسان اهمیتی بالاتر از حوزه علمیه قم قائل شده اند/ در چه صورتی به ۲۴ هزار طلبه ظلم می شود

به گزارش خبرنگار شبکه معالم، آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در دیدار با مدیران ارشد دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: نباید به دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نگاهی در حد یک شعبه داشت، چرا حوزه علمیه خراسان ۲۴ هزار طلبه دارد، لذا باید فکر بیشتری در مسأله جامعیت این موقعیت مشهد داشت. این که مشهد را در حد یک شعبه بدانیم ظلم به این ۲۴ هزار طلبه است. با وجود این اهمیتی که رهبری در خصوص حوزه علمیه خراسان قائل شده اند نباید دفتر مشهد را در حد یک شعبه تصور کرد.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری برای حوزه علمیه خراسان اهمیتی بالاتر از حوزه علمیه قم قائل شده اند، چون ایشان برای حوزه خراسان شورای عالی را معین کرده اند ولی در خصوص قم شورای عالی حوزه ها را مطرح کرده اند و نه حوزه علمیه قم. این امر دلالتی بر اهمیت حوزه مشهد؛ بنابراین بایستی حسابی جامع تر از شعبه برای دفتر مشهد باز کرد.
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تشکیل ستاد ساماندهی حاشیه شهر مشهد به دستور رهبر انقلاب، به مجموعه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی توصیه کرد: دفتر تبلیغات اسلامی خراسان  بایستی تشکیل اتاق فکر این ستاد را به عهده گیرد، تا اقدامات لازم در فعالیت های این ستاد انجام شود؛ بنابراین ضرورت دارد یکی از مسؤولین دفتر تبلیغات اسلامی خراسان  برای تشکیل این اتاق فکر مشخص شوند و طرح تشکیلاتی آن را بررسی و ارائه نماید.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی در ادامه بیان داشت: بنده هنوز مسؤولیت شورای فرهنگی عمومی را تحویل نگرفته ام، زیرا بایستی شرایط لازم فراهم و محیا شود. دفتر تبلیغات اسلامی بایستی در روند تشکیل این شورا با حضور افراد حقیقی همراهی کرده و یک نظام ساختاری برای این شورا طراحی کند.

دیدگاهتان را بنویسید