آخرین خبرها

اولین دوره تربیت مبلغ بین‌المللی معارف‌رضوی در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می شود

به گزارش شبکه معالم، اولین دوره تربیت مبلغ بین المللی معارف رضوی با همکاری مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی بعنوان کارفرما و گروه آموزشی زبان انگلیسی دفتر تبلیغات خراسان رضوی بعنوان مجری برگزار خواهد شد.

دکتر ابراهیم داودی، مدیر گروه زبان انگلیسی مرکز آموزشی شیخ بهایی هدف از اجرای این طرح را انسجام بخشی به فعالیت های آموزشی تبلیغی بین المللی در استان و هدفمند کردن آموزشهای کاربردی تخصصی با مشارکت نهادهای مربوطه و همکار عنوان کرد و افزود با توجه به اینکه آستان قدس رضوی قصد دارد برای اعزامهای بین الملل در دو نوبت در حوزه کشورهای انگلیسی زبان و عرب زبان با ظرفیت قابل توجهی اقدام نماید از میان چند طرح آموزشی جهت اعزام مبلغ بین الملل به نهادهای علمی متناظر،طرح دفتر تبلیغات اسلامی پذیرفته شد و طی قراردادی با مرکز امور بین الملل استان قدس، گروه زبان فاز آموزشی این طرح را بعهده گرفت. با توجه به سابقه ۲۵ ساله گروه آموزشی زبان در شعبه خراسان و تربیت طلاب متعدد زبان دان در دوره های آموزشی زبانی، زمینه استفاده عینی و عملی مبلغین پس از گذراندن دروس تخصصی در این دوره برای ممتازترین دوره فراهم خواهد شد. 

دکتر داودی افزود: این طرح در دو فاز مطالعاتی و اجرایی توسط گروه آموزشی انجام شده است که پس از نیاز سنجی فضای تبلیغی بین الملل حوزه های انگلیسی و عربی و همکاری جدی با اساتید متخصص در این زمینه دروسی طراحی شده و اجرا خواهد شد.

در فاز اول پس از فراخوان طلاب باید آزمون بسندگی زبان انگلیسی و عربی را با موفقیت بگذرانند و در مرحله بعد با موفقیت در مصاحبه تخصصی علوم دینی از منابع معرفی شده در دوره پذیرفته میشوند. حضور اساتید برجسته و متخصص در این دوره از ویژگیهای آن است که در نهایت کسانی که موفق به گذراندن کل دوره شوند علاوه بر دریافت مدارک علمی معتبر جهت اعزام در دو نوبت در سال توسط آستان قدس رضوی بکار گرفته می شوند.

همچنین با هماهنگی های انجام شده با اداره زائرین غیر ایرانی حرم مطهر رضوی از ظرفیت تبلیغی دوستان نیز در طول سال استفاده خواهد شد. این دوره حسب نیاز تبلیغی استان قدس رضوی در سه قالب عادی، فشرده و توجیهی قابل اجراست.

لازم به ذکر است افتتاحیه دوره پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه در سالن همایش های بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید