خبر

مرکز آموزشی طوبی موفق به اخذ مجوز رشته های تخصصی سطح چهار خواهران شد+دانلود منابع آزمون

برای نخستین بار از سوی حوزه علمیه خراسان؛

مرکز آموزشی طوبی موفق به اخذ مجوز رشته های تخصصی سطح چهار خواهران شد+دانلود منابع آزمون

شبکه معالم ـ دفترچه راهنمای پذیرش رشته های تخصصی سطح چهار مرکز تخصصی آخوند خراسانی و مرکز آمورشی طوبی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در دو رشته «فقه مقارن» و «فقه خانواده» منتشر شد.

 

به گزارش خبرنگار شبکه معالم، مرکز تخصصی آخوند خراسانی و مرکز آمورشی طوبی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در سال تحصیلی جدید ۹۶-۹۵ از میان طلاب برادر و خواهر در دو رشته «فقه مقارن» و «فقه خانواده» در سطح چهار حوزه (دکتری) با اعطای مدرک رسمی پذیرش خواهند داشت.

شایات ذکر است، مرکز آموزشی طوبی در میان مراکز و مدارس حوزه علمیه خواهران استان خراسان برای نخستین بار و تنها مرکزی است که موفق به اخذ مجوز سطح چهار از سوی مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان شده است.

در این راستا علاقه مندان می بایست با مطالعه راهنمای پذیرش و کسب اطلاع از سایر جزئیات آزمون و مدارک مورد نیاز اطلاعات لازم را کسب و در بازه زمانی ۸ تا ۲۸ آبان ماه با مراجعه به شبکه معالم در سامانه ثبت نام، نام نویسی کرده و جهت دریافت کارت ورود به جلسه از تاریخ ۳۰ آذر تا یک دی به این سامانه مراجعه نمایند.
 

شرایط عمومی پذیرش:

تابعیت جمهوری اسلامی ایران؛ التزام به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران؛ سلامت جسمی و صلاحیت اخلاقی؛ و شرایط اختصاصی آن: دارا بودن مدرک علمی سطح ۳ تخصصی مرتبط با رشته تقاضا شده، یا کارشناسی ارشد از مؤسسات آموزش عالی حوزوی در رشته تخصصی مربوطه؛ اشتغال رسمی و تمام وقت به تحصیل در حوزه علمیه خراسان؛ قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه علمی رشته مربوطه؛ شرایط اختصاصی برادران؛ نداشتن منع قانونی از نظر مقررات نظام وظیفه و معمم بودن مستمر می‌باشد.

 

منابع مشترک دو رشته در آزمون:

القواعد العامة في الفقه المقارن – السيد محمد تقي الحكيم(فقه مقارن)

دروس تمهيدية في القواعد الفقهية – الشيخ باقر الأيرواني – ج۱

دروس تمهيدية في القواعد الفقهية – الشيخ باقر الأيرواني – ج۲

دروس في علم الاصول – الحلقة الثالثة

 

لازم ‌به ذکر است، در صورت دارا بودن مدرک غیر مرتبط با رشته، با احراز صلاحیت شخص، توسط گروه علمی مرکز تخصصی و تأیید گروه علمی مرکز مدیریت، امکان ادامه تحصیل در رشته تقاضا شده وجود خواهد داشت. همچنین ارائه مدرک سطح ۳ یا کارشناسی ارشد تا آغاز اولین نیمسال تحصیلی لازم است.

این آزمون در دو نوبت صبح و بعد از ظهر روز جمعه سوم دیماه ۹۵ برگزار و نتایج آزمون کتبی دهم دیماه از طریق شبکه معالم www.maalem.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز تخصصی آخوند خراسانی(برادران) به شماره: ۳۲۲۳۰۰۱۷ ۰۵۱ و مرکز طوبی(خواهران) به شماره: ۰۵۱۳۲۲۳۶۳۳۶ تماس بگیرند.

دفترچه راهنمای سطح چهار حوزه سال تحصیلی ۹۶-۹۵ فقه مقارن (ویژه برادران) و فقه خانواده (ویژه خواهران)

 

 

 


تعداد بازدید: 622
تاریخ انتشار : مهر ۴, ۱۳۹۵    -    زمان انتشار : ۸:۴۸ قبل از ظهر

نظرات شما :

ثبت نظرات شما :

 

سوال امنیتی : *