آخرین خبرها
خانه - اخبار - آزمون ورودی رشته های تخصصی سطح سه برگزار شد

آزمون ورودی رشته های تخصصی سطح سه برگزار شد

به گزارش خبرنگار شبکه معالم، ششمین آزمون دوره های سطح سه رسمی مرکز تخصصی آخوند خراسانی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با رقابت ۸۰ طلبه سطح دو حوزه علمیه خراسان در پنج رشته تفسیر و علوم قرآن، علوم و معارف حدیث، فقه مقارن،  فلسفه وکلام اسلامی وکلام مقارن برگزار شد.
در این آزمون که نمایندگان مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان نیز حضور داشتند، طلاب بر اساس اولویت های انتخابی اول و دوم در هر اولویت به ۴۰ سوال مشترک و ۵۰ سوال تخصصی در مدت ۱۴۰ دقیقه پاسخ دادند.
بنابراین گزارش، نتایج این آزمون ۲۶ تیرماه از طریق شبکه معالم اعلام و زمان مصاحبه علمی در تاریخ ۱۵ تا ۱۸ مرداد ماه می باشد و پذیرفته شدگان در بازه زمانی ۴ تا ۹ شهریورماه به صورت قطعی ثبت نام خواهند شد.
گفتنی است، «پرورش کارشناسان، دانشوران و پژوهشگران نوانديش، کارآمد و نيازمحور در شاخه‌هاي مختلف علوم قرآن و حديث، فقه، کلام و فلسفه، و آگاهي از آخرين دستاوردهاي علوم اسلامي و دانش‌هاي مرتبط»، «توسعة ظرفيت آموزشي حوزه براي توليد علم و استنباط معارف اسلامي و استخراج نظام‌هاي معرفتي، حقوقي، اجتماعي، اقتصادي، سياسي، اخلاقي و فرهنگي مبتني بر اسلام و پاسخ به پرسش‌ها و دفع شبهات مرتبط» و «تقويت مباحث روش‌شناختي، ديدگاه‌هاي نظام‌واره، رويكردهاي ميان‏‌رشته‏‌اي، و مهارت‌هاي تحقيق و توليد علمي در حوزة علميه» را از اهداف اصلی این مرکز می توان برشمرد.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید